Xiaomi’den yeni çift kameralı akıllı kamera

Xiaomi, yeni Smart Camera C300 Dual-Camera Edition için Xiaomi Mall üzerinden bir kitle fonlama kampanyası başlattı. Çift ekranlı bu yenilikçi kamera, 12 Haziran’da satışa sunulacak.

Xiaomi Smart Camera C300 Dual-Camera Edition, çift lensli tasarımı ile aynı anda iki farklı sahneyi çekebilme yeteneğine sahip. Bu özellik, evdeki kör noktaların izlenmesini önemli ölçüde artırıyor. Kameranın her iki lensi de 3MP çözünürlük sunuyor ve 2304 x 1296 piksel çözünürlükte görüntü kaydedebiliyor. Kamera, 6mm pan-tilt telefoto lensi ve 2.8mm kısa odaklı sabit lensi bir araya getirerek geniş bir uygulama yelpazesi sunuyor. Bu düzenleme, hem uzun hem de kısa odak uzunluklarını kapsıyor.

Kamera çalışırken, bir lens dinamik izlemeyi üstlenirken diğeri statik izlemeyi sağlıyor. Bu, 360 derece yatay görüş açısı ve 88 derece dikey görüş açısı sunuyor. Ayrıca, her iki lens de on iki adet 940nm kızılötesi dolgu ışığı ile donatılmış, bu da her ortamda net video kaydı yapabilmeyi mümkün kılıyor. Cihaz, çift görüntülerin aynı anda AI (yapay zeka) algılama, insan tespiti, sanal çitler ve AI yüz tanıma gibi birçok AI bakım fonksiyonuna sahip.

Xiaomi Smart Camera C300 Dual-Camera Edition, Xiaomi Pengpai Intelligent Link teknolojisi ile uyumlu. Her iki lens, cihaz bağlantısını tetikleyebiliyor ve bu, birçok senaryo için akıllı bağlantı deneyimi sunuyor.

Bu çift lensli kamera, 12 Haziran’dan itibaren Xiaomi Mall’da satışa sunulacak. Kitle fonlama fiyatı 37 dolar olarak belirlenmişken, kameranın asıl satış fiyatı 41 dolar olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir